



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 13 mm |
| Width | 7.6 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Depth | 2.35 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 4 |
| Turn-On Delay Time | 32 ns |
| Propagation Delay | 50 ns |
| Data Rate | 90 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Rise Time | 3 ns |
| Nominal Supply Current | 830 µA |
| Max Input Current | 10.6 mA |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 3 ns |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Current | 830 µA |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
Stock: 16
Distributors
pcbx
Unit Price$5.85665
Ext.Price$5.85665
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.85665 | $5.85665 |
| 10 | $4.55882 | $45.58820 |
| 25 | $4.36597 | $109.14925 |
| 50 | $4.18128 | $209.06400 |
| 100 | $4.00441 | $400.44100 |
| 300 | $3.83502 | $1150.50600 |
| 500 | $3.67279 | $1836.39500 |
| 1000 | $3.51753 | $3517.53000 |
